Hoti: Sot është ditë feste për çdo shqiptar

Avdullah Hoti

Me rastin e festës së Pavarësisë së Shqipërisë, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka zhvilluar sot nderime tek monumeti i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu dhe tek shtatorja e Presidentit historik Ibrahim Rugova. Hoti tha se kjo është ditë feste për çdo shqiptar dhe të gjithë duhet të të tregojnë nderime ndaj atyre të cilët kanë kontribuar për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

“Sot është ditë feste për çdo shqiptarë. Është festë kombëtare. Ne i filluam nderimet tona nga shtatorja e Skënderbeut, me të cilin identifikohet Nëntori i parë, që është festa më e madhe e të gjithë shqiptarëve. Homazhet i vazhduam edhe te shtatorja e Presidentit Ibrahim Rugova dhe tash do të vazhdojmë edhe në Prekaz, për të treguar nderime ndaj të gjithë atyre që kanë kontribuar për lirinë dhe pavarësinë që e gëzojmë sot”, tha Hoti.


Lajmi kryesor:

108-vjetori i Pavarësisë/ Urime dhe festë në të gjitha trevat, mesazhet e krerëve shqiptarë në Kosovë dhe Maqedoni e Veriut. Vishet kuqezi memoriali 'Adem Jashari'


S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

U la në burg, ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi kërkon lirinë në Apelin e GJKKO: S'kam shkelur asnjë ligj! Qëndrimi në qeli më rrezikon jetën, vuaj nga sëmundje që kërkojnë trajtim të veçantë