Vdes 34-vjeçarja, nënë e 2 fëmijëve, pasi kreu abort në Maternitetin e Elbasanit! Në hetim për neglizhencë mjeku gjinekolog dhe anestezisti

ELBASAN- Një 34-vjeçare në Elbasan ka humbur jetën, vetëm 6 orë pasi kishte kryer një abort në Maternitetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë, ku 34-vjeçarja Etleva Çullhaj, ishte paraqitur rreth orës 12:00 për të kryer një abort e më pas ishte larguar për në banesë. Por pas disa orësh të së njëjtës ditë, gjendja e saj shëndetësore ishte përkeqësuar dhe ishte transportuar sërish në Maternitetin e Elbasanit, ku dhe ka ndërruar jetë.

Për këtë rast, oficerët e Policisë Gjyqësore të Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan kanë iniciuar procedimin penal për dy mjekët të cilët asistuan në procedurën e abortit konkretisht mjekut gjinekolog Arben Paralloi 56 vjeç dhe Behar Gjevori 60 vjeç, për veprën penale “Neglizhenca në trajtimin mjekësor”.

Sipas mediave, burime zyrtare nga Prokuroria e Elbasanit bëjnë me dije se gruaja ka qenë e detyruar të kryej abort, pasi foshnjës në bark i kishte ndalur zemra. 34-vjeçarja ishte nënë e 2 fëmijëve dhe po priste fëmijën e tretë. Ajo banonte në lagjen “5 Maji” të Elbasanit, dhe rrinte me qira në Elbasan pasi ishte me origjinë nga Tirana.

Ndërkohë bashkëshorti i viktimës vuan dënimin në një nga burgjet e Greqisë. Megjithatë do të jetë ekspertiza mjeko ligjore ajo që do të përcaktojë shkaqet e sakta të rrethanave që sollën komplikacione tek nëna e dy fëmijëve lindur në Tiranë dhe banuese në lagjen “5 maji “ në Elbasan.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:50
Ndërroi jetë pas abortit në Maternitetin e Elbasanit, burri i 34-vjeçares në një burg të Greqisë

1675184765_Screenshot1.jpg

Etleva Çullhaj, 34-vjeçe, ka humbur jetën një ditë më parë në Maternitetin e Elbasanit, pasi ka abortuar. 34-vjeçarja, ishte nënë e dy fëmijëve të tjerë 10 dhe 14 vjeç. Ndërkohë bashkëshorti i viktimës vuan dënimin në një nga burgjet e Greqisë. Do të jetë ekspertiza mjeko ligjore ajo që do të përcaktojë shkaqet e sakta të rrethanave që sollën komplikacione tek nëna e dy fëmijëve lindur në Tiranë dhe banuese në lagjen “5 maji “ në Elbasan.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tani: 01/02/2023 01:01

  Nuk paska qen abordi i par per te . Burri ne burg kjo aborto femij . Zoti e meshiroft

  Përgjigju
 • Shqipo: 31/01/2023 22:26

  O te pashpirt ,ajo goca iku nga kjo jete ju komentoni dhe te vdekurin si qysh tek, o krimba te pashpirt lereni te futet ne dhe e gjora vajze pastaj filloni e beni expertin. Ngushellime familjes.

  Përgjigju
 • Komentues: 31/01/2023 22:15

  Ju rafte pika ajo vdiq ju keni hall me ke e kishte femijen. Nga e dini ju kur iu fut burri ne burg?

  Përgjigju
 • Oh ca bahet: 31/01/2023 22:07

  Burri ne burg kjo 7 zan ! Smahen ma keto femrat e sotit

  Përgjigju
 • Jcancel: 31/01/2023 21:51

  Interesante burri në burg në Greqi kjo ka ngelë zhtatëzane në Elbasan .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj