Përmbyset autobusi në Berat, shoferi: Devijova se më preu rrugën një fëmijë (PAMJET)

BERAT-Një autobus i markës “DAF” me katër pasagjerë brenda, mes tyre një fëmijë 11-vjeç, që po lëvizte nga Skrapari në drejtim të Tiranës ka dalë nga rruga mëngjesin e sotëm rreth orës 07:30 në Poshnje në vendin e quajtur “Kështjella”.

Report Tv sjell pamjet e autobusit që është batuar duke dalë nga rruga dhe përfunduar në kanal, por fatmirësisht nuk ka të lënduar dhe të gjithë pasagjerët që ishin brenda janë në gjendje të mirë.

Shoferi me inicialet H.H. ka deklaruar para grupit hetimor se shkak i aksidentit është bërë një fëmijë, që i ka prerë rrugën dhe për këtë arsye ka devijuar rrugën duke përfunduar jashtë saj.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 05/02/2020 09:00

  Shqiperia eshte vend me perqindje të lartë malore qe do të thote së shpejtesia maksimale nuk duhet ti kaloje 80km/h për perqindjen e pjeses fushore. Ky eshte ligj qe duhet futur në trurin e fshataresise. Pra edhe sikur të dalesh nga rruga me 60km/h, eshte e pamundur qe mjeti dhe sidomos autobuzi të kthehet permbys.. Nqse ndonje dite brezat e rinj të fshataresise do të kuptojne se duhet ti japin makines jo me shume se 60km/h, atehere vendi do të shpetoje nga makthi i makuterise së aksidenteve!

  Përgjigju
 • A.n: 05/02/2020 08:09

  Nuk jane perse te perzihen ato qenie (kafshe) me popullin sepse nuk jane pjese e popullit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore