Humbin jetën 8 të rinj në Bosnje, asfiksohen gjatë festës së ndërrimit të viteve (VIDEO)

BOSNJE- Tetë të rinj kanë humbur jetën nga asfiksia me gaz në fshatin Tribistovo, Komuna Posushje, në jug të Bosnje e Hercegovinës, duke festuar ardhjen e Vitit të Ri.

Komisioneri rajonal i policisë Milan Galic tha se viktimat ishin 4 djem dhe 4 vajza nga mosha 18-20 vjeç.

“Sipas të gjitha gjasave, bëhet fjalë për asfiksi”, tha Galliç, për të shtuar se informacionet e tjera do të jenë në dispozicion pas kryerjes së hetimeve.

Komuna e Posusjes, ku ndodhet fshati, vajtoi humbjen e tetë të rinjve duke mbyllur të gjitha kafenet dhe restorantet për të nderuar viktimat.

 Zyrtarët e Bosnjës, përfshirë anëtarët e Presidencës, Zhelko Komshiç dhe Shefik Xhaferoviç, u shprehën ngushëllime familjarëve.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Policja 21-vjeçare vetëvritet me armën e shërbimit, arrestohet i dashuri: Telefonoi policinë më pas fshiu sms në telefonin e saj (EMRI)

Policja 21-vjeçare vetëvritet me armën e shërbimit, arrestohet i dashuri: Telefonoi policinë më pas fshiu sms në telefonin e saj (EMRI)