Gjendet turisti francez që humbi rrugën në Llogara, ishte nisur drejt malit të Karaburunit për të zbritur në gjiret e gadishullit

Gjendet turisti francez që humbi rrugën në Llogara, ishte nisur drejt malit të Karaburunit për të zbritur në gjiret e gadishullit

Foto ilustruese

Një turist humbi mbrëmjen e kaluar në zonën e Llogarasë pasi u nis nga Llogaraja drejt malit të Karaburunit dhe do të zbriste në gjiret e gadishullit. Miku i tij njoftoi policinë duke i dhënë koordinatat ndërsa gjatë natës arriti të shpëtonte vetë dhe aktualisht ndodhet i akomoduar në hotel.

Policia e Orikumit ADZM bënë kontrolle gjatë natës në koordinatat që kishte marrë se ndodhej qytetari francez, por nuk u gjet asnjë shenjë. Duke qenë se nuk kishte mundësi informacioni pasi nuk kishte valë në atë zonë, ishte vetë turisti që doli në zonën e Llogarasë gjatë natës.

Nuk është hera e parë që turistë kryesisht të huaj humbin rrugën dukë ngjitur malet e jugut të vendit apo duke ecur nëpër shtigjet pyjore.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Homazhe në Tiranë në nder të 'Heroit të Kosovës' Afrim Bunjaku! Qytetarët ndezin qirinj në sheshin “Nënë Tereza”

Homazhe në Tiranë në nder të 'Heroit të Kosovës' Afrim Bunjaku! Qytetarët ndezin qirinj në sheshin “Nënë Tereza”