Humbja me Italinë, futbollistët e Kombëtares njëzëri: Kemi nevojë për përmirësim! Ëndërr e realizuar

 

Pas ndeshjes kanë folur edhe disa nga futbollistët e Kombëtares. Kuqezinjtë ishin të zhgënjyer për rezultatin, duke qenë se kombëtarja kishte shumë raste.

Ardian Ismajli, autori i golit tha se është i lumtur për golin por jo për rezultatin.

“Ky ishte goli im i dytë me kombëtaren, pasi kam shënuar edhe kundër Kazakistanit po në Air Albania. Jam i lumtur për këtë, por duke qenë se kemi humbur me rezultatin 1-3 gëzimi nuk është edhe aq i madh”, tha Ismajli.

Kapiteni i Kombëtares, Etrit Berisha foli për paraqitjen e mirë dhe nevojën për të përmirësuar gjërat në mbrojtje.

“Unë jam i kënaqur kur marrim rezultat gjë e cila nuk ndodhi sot. Paraqitja ka shumë e mirë, me raste, por na duhet të përmirësojmë disa gjëra sidomos në mbrojtje”, tha Berisha.

Për Kristjan Asllanin kjo përballje ishte një ëndërr.

“Për mua ishte një ëndërr pasi që 2 vjeç jetoj në Itali. Doja shumë të luaja kundër këtyre, madje që nga fillimi. Gjithsesi hyra si zëvendësues dhe jam i lumtur. Ndeshja ishte shumë e mirë për ne, por Italia ka kualitet dhe nëqoftëse u jep mundësi të shënojnë gol”, tha Asllani.

Myrto Uzuni foli për emocionet e këtij dueli.

“Është një emocion i veçantë të luash kundër kampionëve dhe akoma më shumë me kaq tifoz sa ishin sot. Besoj bëmë një lojë të mirë, por nëse do luanim më shumë për skuadrën rezultati mund të ishte tjetër”, tha Uzuni.

"Pitbulli" i Kombëtares, Amir Abrashi tregoi për përmirësimet që duhet të bëhen në lojë.

“Kemi patur shumë raste, por edhe Italia. Për tifozët ishte një ndeshje e bukur, spektakolare. Mirëpo ne nuk mundëm dot të marrim as barazim dhe duhet t'i analizojmë gabimet që bëjmë shumë lehtë", tha Abrashi.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ 22 mijë tifozë nuk mjaftojnë, Italia fiton me përmbysje në Tiranë me Shqipërinë në miqësoren e luksit! 4 gola vendosin ndeshjen


S.DH/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat