Humbja me Juventusin, trajneri i Vllaznisë: Covid na surprizoi, m'u prishën planet pak para ndeshjes

U prit me shumë entuziazëm, por ndeshja e parë e Vllaznisë me Juventusin për fazën play-off të Champions League nuk shkoi aspak mirë. Kampionët e Seria A mposhtën 0-2 vajzat shkodrane në ‘Loro Boriçi’, ndërsa për trajnerin e Vllaznisë ky rezultat erdhi për shkak të një suprize në momentin e fundit.

Nikolin Leka, trajneri i Vllaznisë: “Ne e kemi ditur vështirësinë e kësaj ndeshje. Kundërshtari ishte shumë i fortë. Gjithsesi nuk jemi të dorëzuar. Në momentin e fundit një vajzë na doli me COVID dhe na u pridhën planet. Ishte e vështirë të zëvendësohej ai pozicion. Na u desh të ndryshonim 2-3 pozicione.”

Në kampin e italianëve fitorja krijoi shumë entuziazëm.

Xho Montemurro, trajner i Juventusit: “Për ne të ktehemi në Torino me rezultatin 0-2 ishte shumë e rëndësishme, sepse kemi luajtur në një fushë të rëndësishme ndaj një kundërshtari që ishte shumë i organizuar.”

Sipas trajnerit të Vllaznisë Nikolin Leka humbja nuk do të thotë se janë dorëzuar për objektivin grupet e Champions League.

Nikolin Leka, trajneri i Vllaznisë: “Do mundohemi të riparojmë diçka, çfarë mund të bëjmë për një javë. Nuk do shkojmë të dorëzuar, do bëjmë lojën e tonë atje. Gjithsesi do t’ia lëmë fushës së lojës.”

Ndeshja e kthimit mes Juventusit dhe Vllaznisë do të luhet javën e ardhshme me datë 9 shtator.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit