Humbja në Laç, trajneri i Vllaznisë e ka me gjykimin: Lejoi një gol në pozicion jashtë loje

Thomas Brdaric

Pas përmbysjes 3-1 nga Laçi, trajneri i Vllaznisë Thomas Brdaric foli pas humbjes në udhëtim.

“Nuk dua të flas për lojtarët që mungojnë, kishim gjithçka në dorë në pjesën e parë. Luajtëm me stilin tonë, shënuam, kishim raste për të dytin. Dhe në fund të pjesës së parë ndodh, për mua goli ishte “offside”, nuk kuptova pse ishte i rregullt.

Në pjesë të dytë dëshironim të tregonim të njëjtën fytyrë, pastaj ramë, nuk e prita. Nuk kishim eksperiencën në fushë. Duhet të mësojmë shumë shpejt nga kjo ndeshje. Ne provuam të mbajmë të gjithë lojtarët në balancë, që t’i rrisim. Po punojmë me lojtarët që na ndodhen. Mungesat ndodhin te të gjitha ekipet, deçizive nëse kemi zëvendësuesim.

Sot ishim thuajse gati, por jo gati. Ishte më deçizive, që nuk fituam duelet dhe kur nuk ndodh nuk mundesh të mbijetosh në Superligë. Do shohim cilët lojtarë janë të gatshëm. Puna jonë është të rrisim lojtarët, sot vendosëm shumë të rinj. Kjo është që të tregojnë pse janë te Vllaznia”, u shpreh Brdariç për RTSH.

Renditja/ Shumë zhurmë për asgjë, Tirana dhe Dinamo barazojnë 0-0 në Vlorë! Laçi përmbys Vllazninë dhe e bën 'sefte', paqe në Rrogozhinë

S.Dh/Shqiptarja.com

E kujt është përgjegjësia për kaosin në Kuvend?

×

VIDEO/ Myrto Uzuni rikthehet me dopietë nga dëmtimi, beratasi shënon dy gola për 13 minuta në Spanjë