Hungaria: Nuk do vendosim sanksione ndaj naftës dhe gazit rus  

Hungaria: Nuk do vendosim sanksione ndaj naftës dhe gazit rus   

Hungaria ka konfirmuar dhe një herë pozicionin e saj në lidhje me refuzimin e vendosjes së sanksioneve ndaj natës dhe gazit rus.
“Pozicioni i Hungarisë për sanksionet e naftës dhe gazit kundër Rusisë mbetet i pandryshuar, ne nuk i mbështesim ato”, kjo ishte ajo që deklaroi nw Twitter Zëdhënësi i qeverisë hungareze Zoltan Kovacs.


Lajmi kryesor:

Bombardohet Odessa, vritet një 15-vjeçar në kishë! Nën sulmet ruse edhe Mariupoli! Berlini: Gati për embargo ndaj naftës ruse! Përfshihet nga flakët fabrika e barutit në Rusi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Elbasan/ Gjendet një automjet i vjedhur, dyshohet se do përdorej për ngjarje kriminale

Elbasan/ Gjendet një automjet i vjedhur, dyshohet se do përdorej për ngjarje kriminale