Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti i Metës për anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit

Dekreti i Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet lokale të 30 Qershorit në një afat të pacaktuar është botuar në Fletoren Zyrtare. 

Neni i parë i dekretit është shfuqizimi i datës 30 Qershor, ndërsa në nenin 2 sqarohet se dekreti dërgohet në KQZ për zbatim, që sipas kreut të shtetit 'merr masat për t’ia njoftuar këtë akt të gjitha subjekteve zgjedhore".

PS-ja kundërshtuar vendimin duke deklaruar se zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor, por Meta u shpreh sot se për zgjedhjet vendos vetëm ai dhe askush tjetër.

  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!