Hyri në lokal me pistoletë, policia arreston durrsakun pas sinjalizimit nga qytetarët

Pistoleta e sekuestruar

DURRËS-Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje nga sinjalizimi i qytetarëve. Pas telefonatës së marrë në sallën operative Durrës se në ambientet e një lokali ndodhej një person i armatosur, policia ndërhyri duke arrestuar A. S. 38 vjeç, pasi i gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë "Ekol", të cilën e mbante pa leje. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale "Armëmbajtja pa leje", për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vite burg.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Përhapja e variantit 'Omicron' të COVID, OBSH thirrje: Personat me probleme shëndetësore dhe ata mbi 60 vjeç të shmangin udhëtimet