I arrestuar për përfitim të 3.7 mln euro nga inceneratorët, Lefter Koka nga qelia përfundon në spital

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, i arrestuar me urdhër të SPAK, ka përfunduar në spital. Mësohet se ish ministri Koka është shtruar në spitalin e Burgjeve. Ai është transferuar ditën e enjte pasdite në ambientet e spitalit të burgut, pasi ka shfaqur probleme me zemrën.

SPAK prangosi ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka për dosjen e shumëpërfolur, atë të inceneratorit në Elbasan. SPAK e akuzon Lefter Kokën për shpërdorim të detyrës, pastrim të parave dhe korrupsion duke përfituar 3.7 mln euro nga incerenatorët.

Tre akuza të rënda me të cilat ish-ministri tashmë do nisë betejën e tij me drejtësinë, teksa janë sekuestruar edhe kompanitë "Albtek Energy”, pra inceneratori i Elbasanit, “Integrated Technology Services” si edhe aksionet e Kokës në “Kantinën e Pijeve Gjergj Kastrioti Skenderbeu”. Nga ana tjetër, janë shpallur në kërkim edhe Stela Gugalli, e cila në sistemin TIMS rezulton se është jashtë shtetit si dhe Klodian Zoto.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 22/01/2022 00:58

  Stresi nga arrestimi dhe nje histori ne familje nuk perjashtohen,por mos ka rene dakord me ndonje mjek t'i jape ndonje ilac qe shpeshton te rrahurat e zemres apo ndonje qe shton adrenalinen,etj?Krevati i spitalit te burgut, eshte gjithemone shume me i mire e me i rehatshem se sa krevati i qelise !

  Përgjigju
 • Beni: 21/01/2022 18:26

  Ne jemi pa pune dhe pa leke ne xhep dhe nuk po semuremi nga zemra,kurse ky ka bere mbi 10 miljon dollare dhe u semure me 4muaj burg

  Përgjigju
 • Dori: 21/01/2022 18:14

  E ropi popullin e varfer e tani e kapi zemra.Shpejt lirohet nga burgu se i duhet partise per zgjedhje.Mjer ky popull

  Përgjigju
 • Shoku: 21/01/2022 16:56

  Kjo eshte skema e njohur,ky tani i ka blere te gjithe me gardiane e drejtor burgu e spitali pastaj shtrohet ne spital privat e perfundon me arrest shtepie.

  Përgjigju
 • loni: 21/01/2022 15:42

  po kto politikanet tane kur e paskan pas zemren kaq te dobet, pse kan vjedhur gjithe kto vite?

  Përgjigju
 • Ola: 21/01/2022 15:39

  Po si nuk pati probleme me zemren kur volli 3,7 milion euro por e kapi zemra tani qe ndodhet ne burg?Kjo esht parapergatitje per ta derguar ne arrest shtepie per arsye shendetsorw.Ky eaht shteti dhe ligji

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë