I burgosuri shqiptar i jep fund jetës në Itali, vetëvaret te hekurat e qelisë

Një i 29-vjeçar shqiptar, i burgosur me vendim të formës së prerë në Itali, i ka dhënë fund jetës së tij. Nga ajo që raportojnë mediat italiane bëhet me dije se shqiptari, të cilit i mbaronte dënimi në vitin 2023, është varur pak pas mesnate mbrëmë.

Ka qenë pak pas mesnate kur policia gjatë një kontrolli gjeti trupin e të burgosurit të varur në hekurat e dritareve të qelisë. Çdo tentativë për ta shpëtuar, e kryer nga personeli shëndetësor, ka qenë e kotë.  Shqiptari ishte vetëm në qeli.

Ngjarja kritike la të gjithë të trembur si punonjësit e policisë ashtu edhe të burgosurit, duke e bërë tragjike ardhjen e vitit të ri.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:16
Zbulohet identiteti i të riut shqiptar që vari veten në burg në Itali

1626190052_burg.jpg

Është zbardhur identitet i të dënuarit shqiptar, i cili u gjet i vetëvarur në burgun e Salernos në Itali. Mediat italiane bwjnw me dije Arben Ahmeti, i lindur më vitin 1993, ishte i dënuar për trafik droge e ishte dhe një përdorues droge.

Prej disa muajsh ai po vuante dënimin në burgun e i cili ishte dënuar heqje lirie

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • mond.sela: 02/01/2022 08:25

    Kurr zdo e bente nje gjente atill djal i ri pa asnje arsyje qe te bej dicka te atill kurr kurr po ne skemi shtet qe te kerkoje llogari dhe shpjegimin pse ja kan ber kete gje me ket shtet qe kemi ne te jetojm sa tjetojm se asnje lloj shprese e mbrojtje se kemi askund

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Drejt djegies së raundit të tretë, mendoni se PS duhet ta zgjedhë vetë Presidentin?×

Lajmi i fundit

John

‘Galaktikët’ pushtojnë sërish Europën, Reali kampion i Champions League për herë të 14