'I çmendur' nga xhelozia, shqiptari tenton të mbysë gruan me tel elektrik në Itali! Arrestohet nga policia

Një 47 vjeçar në Itali është arrestuar për tentativë vrasjeje ndaj ish gruas së tij.

Ai e ftoi ish bashkëshorten në shtëpi, me qëllim që ajo të merrte një dokument pune. Më pas ai mori një tel elektrik dhe u përpoq që ta mbyste atë.

Ngjarja ndodhi në një shtëpi në Valpolcevera. Sipas mediave italiane shqiptari 47-vjeçar, ishte i fiksuar dhe xheloz pas gruas së tij. Prandaj ajo vendosi që të ndahej pre tij.

Teksa po tentonte që ta mbyste gruaja 41 vjeçare arriti që ta qetësonte ish-burrin duke e bindur atë që ta dërgonte në spital me ambulancë, pasi do thoshte se ishte sulmuar nga një i huaj.

Pasi arriti në spital, gruaja arriti që t'i bënte mjekët të kuptonin se ishte burri i saj ai që e kishte dhunuar. Ata thirrën menjëherë policinë dhe 47 vjeçari përfundoi pas hekurave.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë