I dehur në timon, nuk i ndalon efektivëve dhe largohet me shpejtësi duke iu rrezikuar jetën, arrestohet 42-vjeçari në Lushnjë

I dehur në timon, nuk i ndalon efektivëve dhe largohet me shpejtësi duke iu rrezikuar jetën, arrestohet 42-vjeçari në Lushnjë

Foto ilustruese

Një 42-vjeçar është arrestuar në Lushnjë pasi nuk i është bindur urdhrit të Policisë për të ndaluar. 42-vjeçari ka qenë duke drejtuar makinën në gjendje të dehur dhe nuk i ka ndaluar policisë, por është larguar me shpejtësi duke u rrezikuar jetën atyre.

Policia i ka kërkuar 42-vjeçarit, V. K., që të ndalojë në vendin e quajtur “Rotondo e Çermës”, por ai është larguar. Pas ndjekjes 42-vjeçari është kapur në fshatin Thanasaj, Lushnjë.

Pas testimit me aparatin alkool-testues, rezultoi se ai e drejtonte automjetin, në gjendje të dehur.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit