I dehur në timonin e 'Benzi-t', arrestohet një 43-vjeçar në Kukës! Procedohen dy adoleshentë, drejtonin makinat pa patentë

Një 43-vjeçar me inicialet J. M është arrestuar në Kukës pasi është konstatuar nga policia duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur. Ai është banues në Shishtavec, ndërsa u ndalua nga policia teksa ishte duke drejtuar në Kukës mjetin tip 'Mercedes-Benz'.

Ndërkohë dy adoleshentë të moshës 16 dhe 17-vjeçare, njëri banues në Kukës dhe tjetri në fshatin Tregtan janë proceduar penalisht pasi janë kapur duke drejtuar mjetet pa leje drejtimi, patentë.

Në të gjithë qarkun e Kukësi në 24 orët e fundit janë pzulluar dy leje drejtimi, ndërsa janë vendosur 41 gjoba për shkelje të ndryshme.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Stilet për një pamje të shkëlqyer edhe me flokë të shkurtër (FOTO)