I dënuar me 14 vjet burg për drogë, kapet 47-vjeçari në Shkodër! Pritet ekstradimi i tij i Italisë

I dënuar me 14 vjet burg për drogë, kapet 47-vjeçari në Shkodër! Pritet ekstradimi i tij i Italisë

Foto ilustruese

Një 47-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Shkodrës si i shpallur në kërkim për trafik droge nga autoritetet italiane. Bëhet fjalë për Armand Danin (Isajin) banues në lagjen Gurrile në Shkodër i cili është i dënuar me 14 vjet burg për prodhim dhe shitje lëndësh narkotike.

47-vjeçari është shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Novaras, Itali e ka dënuar me 14 vjet, 8 muaj e 29 ditë burgim, për veprën penale ''Prodhimi dhe shitja e narkotikëve'', parashikuar nga Kodi Penal i Italisë. Armand Dani duhet të vuajë nga dënimi total, edhe 11 vjet, 8 muaj e 29 ditë burgim.

Interpol Tirana vijon veprimet procedurale, në bashkëpunim me Interpol Romën, për ekstradimin e këtij shtetasi, drejt Italisë.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 01/06/2023 11:58

    Shteti jone si lepires qe eshte dergon shtetasit te vuajne denime jashte cdo lloj standarti Europian , Italia dhe Greqia i masakrojne Shqiptaret sikur te kene vrare njeri dhe kur kapen me sasi te vogla narkotike qe ne vendet e tjera europiane as te denojne fare

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

‘Shqipëria, xhevahiri ballkanik’, ‘Financial Times’ përmbledh jugun dhe veriun në një artikull! Natyra, traditat dhe kultura ‘magnet’ për turistët

‘Shqipëria, xhevahiri ballkanik’, ‘Financial Times’ përmbledh jugun dhe veriun në një artikull! Natyra, traditat dhe kultura ‘magnet’ për turistët