I dënuar në Gjermani me 3 vite e 3 muaj burg për vjedhje, kapet në Qafë- Morinë 53-vjeçari! Pritet të ekstradohet

I dënuar në Gjermani me 3 vite e 3 muaj burg për vjedhje, kapet në Qafë- Morinë 53-vjeçari! Pritet të ekstradohet

Pika Kufitare Qafë-Morinë

Xheme Kamishaj, 53-vjeç është arrestuar ditën e sotme në Qafë Morinë pasi kërkohet nga autoritetet gjermane. 53-vjeçari nga Kosova kërkohej ndërkombëtarisht për krime ekonomike, me pasoja të rënda.

Gjykata e Hamburgut, me vendimin e datës 14.12.2018, e ka dënuar 53-vjeçarin nga Peja me 3 vjet e 3 muaj burgim, për veprat penale "Vjedhja me pasoja të rënda" dhe  "Mashtrimi ", parashikuar nga legjislacioni penal i Gjermanisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me autoritetet gjermane, vijon procedurat për ekstradimin e 53-vjeçarit drejt Gjermanisë. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Mos vallë Kreshniku konfirmoi se Dafina Zeqiri është në pritje të ëmbël?

Mos vallë Kreshniku konfirmoi se Dafina Zeqiri është në pritje të ëmbël?