I dënuar në Gjermani për vjedhje, kapet në pikën kufitare të Hanit të Hotit 42-vjeçari nga Mali i Zi

Foto ilustruese

Një 42-vjeçar nga Mali i Zi, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, është arrestuar në pikën kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër, teksa tentonte të hynte në vendin tonë. Në pranga ka rënë Uka Beganaj, banues në Cetinje të Malit të Zi, i cili rezulton i dënuar në Gjermani me 4 vite e 6 muaj burg për veprën penale “Vjedhja në rrethana rënduese”.  

Arrestimi provizor i tij u krye me qellim ekstradimin e tij drejt Gjermanisë, mbështetur në “Konventën Evropiane të Ekstradimit” të vitit 1957.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Wiesbaden Gjermani dhe agjencitë e tjera ligjzbatuese, vijon punën për plotësimin e dokumentacionit për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Gjermanisë.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nishani: Nuk e përjashtoj që Lëvizja e Berishës të jetë për interesa personale, disa takime po ia organizojnë deputetë të PD! S’ka pakt të fshehtë me Bashën