I dënuar në Gjermani për mashtrim, 45 vjeçari nga Kosova arrestohet në Kukës! Pritet ekstradimi i tij (EMRI)

I dënuar në Gjermani për mashtrim, 45 vjeçari nga Kosova arrestohet në Kukës! Pritet ekstradimi i tij (EMRI)

Pika kufitare e Morinës

Një 45 vjeçar nga Kosova është arrestuar sot në pikën kuftiare të Morinës. Armend Morina është dënuar me 1 vite e 6 muaj burg nga një gjykatë gjermane për veprën penale të Mashtrimit dhe mbajtjes së sendeve të vjedhura.

46 vjeçari është arrestuar teksa ka tentuar të hyjë në territorin e Shqipërisë. Ndërkohë arrestimi i tij është i përkohshëm pasi pritet ekstradimi i tij drejt Gjermanisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me autoritetet gjermane, vijon procedurat për ekstradimin e 45-vjeçarit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Presidentja e Hungarisë në Tiranë: Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e paqes

Presidentja e Hungarisë në Tiranë: Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e paqes