I dënuar me 16 vite burg për trafik femrash për prostitucion, pranga 47-vjeçarit në Rinas

I dënuar me 16 vite burg për trafik femrash për prostitucion, pranga 47-vjeçarit në Rinas

Zabi alias Artur Fisniku

DIBËR- Një 47-vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Rinas. Bëhet fjalë për Zabi alias Artur Fisniku, banues në Dibër, i cili rezulton i dënuar me 16 vite burg nga Gjykata e Apelit për Krime të Rënda në Tiranë.

Ai është dënuar në vitin 2005 për veprën penale “Trafikimi i femrave për prostitucion”, kryer në bashkëpunim.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tao: 14/02/2024 14:57

  Kur ke bere edhe ti trafik o i shemtuar me triko leshi, mos ngelte vajze ne kembe qe te ka besuar ty.

  Përgjigju
 • Shteti: 14/02/2024 14:45

  Ca shtet vk po normal qe fo vintr nga rinadi se eka kalur periudhen e denimit dhe tsni quhet i lir 3 dit brrnda dhe del e bejn di citore keta legenst

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë