FOTO/ 'Princi i Liqenit' të Shkodrës bëhet i shtetit, SPAK konfiskon pasuritë e Gëzim Cafit

FOTO/ 'Princi i Liqenit' të Shkodrës bëhet i shtetit, SPAK konfiskon pasuritë e Gëzim Cafit

Bar restoranti i konfiskuar

SHKODËR- Një ndër komplekset më të bukura të qytetit të Shkodrës ka kaluar në pronësi të shtetit shqiptar. Me kërkesë të SPAK, një objekt tre katësh me një sipërfaqe ndërtimi në total 900 m2, që përfshin një bar-restorant-hotel, është konfiskuar me vendim të gjykatës.

Siç shihet edhe në këto foto, subjekti “Prince of Lake”, është ndërtuar në majën e një shkëmbi buzë liqenit të Shkodrës. Tashmë “Princi i Liqenit” të Shkodrës i kalon shtetit.

“Princi i Liqenit” rezulton në emër të bashkëshortes së Cafit, Violeta Cafi. GJKKO njoftoi sot se ka vendosur konfiskimin e pasurive të Gëzim Cafit, i dënuar për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.  Po ashtu në sekuestro është vendosur edhe një truall me sipërfaqe 900 m2.

Pasuria e Gëzim Cafit u hetua gjatë operacionit ‘Forca e Ligjit’ ku u vendos fillimisht në sekuestro ndërsa tashmë me kërkesë të prokurorisë gjykata ka miratuar konfiskimin e tyre.

Gëzim Cafi, u deklaruar fajtor nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, ne vitin 2005 për “Vrasje me paramendim”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentative dhe  armëmbajtje pa leje.

SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shkoder: 11/02/2024 16:32

  Me Shkodër ka shume te poshter jo verem caft. Pse nuk i arrestojn Bajret e shkodres? Per zgjellje ato kane kercenuar shish shkodren vetem per te fituar ps… Bajret kan ushtar kudo ne shkoder… duhet te beni dicka se jemi duke paguar gjoba..

  Përgjigju
 • Ha mut: 10/02/2024 07:43

  ja prit kur ta marri ne dore nanji zagar tjeter pushteti

  Përgjigju
 • kiraskiras: 10/02/2024 04:21

  Mos!!! Po ku do flejë tashti drejtori i OSHEE-së ?!!

  Përgjigju
 • Maska: 10/02/2024 02:09

  Po mire. Shitjani me 1 euro ose Tom Doshit ose Pellumb Gjokes.

  Përgjigju
 • Tahip: 09/02/2024 22:30

  Shtet kartoni. Behet shteti me aksione dhe operacione e pjesen tjeter te kohes njerezit bejne cte duan, ndertojne mbi shkemb. Njerezit duhet ta kene friken e shtetit ne cdo moment sepse te ndershkon kur ben dicka te kundraligjshme. Duhet te futen ne burg jo kta qe e kane por ato qe ja lejuan ta bejne dhe ato qe ja legalizuan. Sa per personat qe e kane as si njoh as dua te komentoj.

  Përgjigju
  • Tahipit: 10/02/2024 10:49

   Kur eshte ndertuar ajo godine? Apo ju si gjithmone hip se te vrava e zbrit se te vrava!

  • Or tej: 10/02/2024 06:19

   Si puna e atuj shkembit jane shkaterruar 28mij km2 or teeeejjjjj

 • Miri: 09/02/2024 19:58

  Gjith shkodra i njef mir kush jan .ajo ka qen pron e shtetit . Njerez qe skan lene poshtersi pa bo

  Përgjigju
  • Nexho Shabani: 10/02/2024 00:19

   Ajo ka qene menca e fabrikes se cimemtos. Prone e shtetit.

 • flori: 09/02/2024 18:48

  SI MUND TE LEJOHEN SHEMTIRA TE TILLA TE NDERTOHEN BUZE LIQENIT..TURP KUSH I KA DHENE LEJE KETIJ BANDITI...

  Përgjigju
 • zamir: 09/02/2024 17:52

  Nuk ja merr kerkush mundin kerkujt, sado te mundohen i drejti gjithmon fiton , shum padrejtsina po ban shteti

  Përgjigju
 • flori: 09/02/2024 17:15

  Familja ma e nderume ne Shkoder qe kan ndihmu gjithkend , Kto njerzit qe komentojn negativisht vec ja kan inatin .

  Përgjigju
 • Problemi esht: 09/02/2024 16:27

  Problemi esht qe esht i akuzuar jo per veper qe sjell lek (drok grabitje etj). Esht per tjeter gje i akuzuar kan per ta humbur gjyqin kta te shtetit po i coj njeri nga kta deri ne strasburg. Sepse ne gjith boten duhet te te kapin ne krim qe sjell te ardhura qe te te konfiskojn. Amerika ka nje qe quhet "audit" i behet personave qe dyshohet se po shpenzojn me shum sesa kan deklaruar te ardhura. Por neqoftese nuk i justifikon dot ateher te ven gjob/burg per evazion fiskal. Nuk te marin pronen se spagove ti taksa...kta po mundoen ta bejn "po se justifikon dot, do ta sekuestrojm". Pa vertetuar qe e ke ber me lek krimi. Bile bile kan filluar edhe me ca qe kan qen te arestuar ne 2005 edhe i ven 2022-2023 i thon "ti ke qen 2005 i arestuar per drog edhe un do te mar ca ke ti tani 20vjet me von. Skan per te na len ne evrop po vazhduan kshu

  Përgjigju
  • Gripi: 10/02/2024 19:57

   Krimk per te cilin u denua Al Kapone ishte evazioni fiskas pavarsisht qindra vrasjeve, kontrabandes etj. Nuk ka strasburg qe i jep te drejte ketyre. Shteti te shtyp. I vetmi problem ne kete proces eshte selektiviteti. Ose te gjitheve cdo para te krimit ose asnjerit. Pellumb Gjokes, Bajrave etj si kane konfiskuar ende asgje.

  • Prandaj: 09/02/2024 17:20

   Prandaj thon kta opinionistat neper programe si open apo opinion per zyrtaret kur marin denim per "shperdorim detyre" qe ne kete menyre i shmanget hetimi pasuror? Se po te akuzohen per korupsion ateher kan perfituar nga krimi i supozuar. Ja prisni kur te thon qe do cojn policat per pushime edhe aty si ne kohen e komunizmit qe te conte partia me pushime

 • Pergjigje per bravo spaku: 09/02/2024 16:02

  CIM CAFI NUK KA QEN KRIMINELI ME I MADH QE KA PAS SHKODRA AI THJESHT SHFRYTEZOJ SITUATEN E 97 DHE KAQ. PLUS KA PAS FAVORIZIM SEPSE GJITH TE FORTIT E SHKOIDRES U VRAN 1993 DERI NE 1995.

  Përgjigju
 • Turisti: 09/02/2024 15:59

  Ja kush i ka hotelet e rezortet qe terheqin turistat...e shesin mend qeverija qe rritet nr i turisteve. Nder krimit po i bejn se pastrojn parate e pista 90% jan lek krimi korrupsioni

  Përgjigju
  • Turi: 09/02/2024 17:55

   Vec ktu ska shku kembe njeriu se kan dit kush e pas,

 • Tahipi: 09/02/2024 15:36

  Bravo spakut .

  Përgjigju
 • Bravo spaku: 09/02/2024 15:26

  Gezimi vllau i cimit kriminelit me te madh qe ka pas shkodra , dhe blertit qe rrin urt po 2-3 vrasje i ka ba . Lekt i kan ba me prostitucion e gjoba e grabitje

  Përgjigju
  • Osumi: 09/02/2024 17:37

   Shkodra e Ka zakon me ba si kurvat...hajde thuja blertit nsy SA flet si kurvat

  • Paloka: 09/02/2024 17:13

   Itu ja ke fut kot se i madh e i vogel kan respekt per at familje ,se vec mir kan pa prej tyne e Si kan ba gja kerkujt po ishtu njerzit si puna juj jau kan inatin e hajn mut ne komente si me jau pa qi nanen e motren.

 • Shkodra: 09/02/2024 15:08

  E paskan kap keq me shkodren, Po i bien te gjitha grupeve rivale majtas e djathtas Dhe po spiunojne njeri tjetrin! Ne vlore e fier e lushnje Tirane me 100 grupe krimi

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Brukseli: Putin, penalisht përgjegjës për vdekjen e Navalnyt

Brukseli: Putin, penalisht përgjegjës për vdekjen e Navalnyt