I dënuar për vrasje, ky është shqiptari që iku me litar nga burgu në Itali, ishte arratisur edhe në 2010 (Emri+Foto)

I dënuar për vrasje, ky është shqiptari që iku me litar nga burgu në Itali, ishte arratisur edhe në 2010 (Emri+Foto)

Roland Dedja është shqiptari i arratisur nga burgu i Teramos në Itali. Ai ka prerë hekurat e dritares dhe është hedhur në rrugë i lidhur me litar. 

Hetimet e para dyshojnë se pajisjet për arratisjen e tij i janë sjellë me dronë nga jashtë burgut. 40-vjeçari ishte i dënuar me shumë vite burg për trafik droge e grabitje. 

Dedja akuzohet edhe për vrasje. Dy të rinjtë, Bledar Shehu dhe Roland Dedja, të dënuar për rrëmbime dhe vrasje dhe janë arratisur edhe në vitin 2010 nga burgu i Pizës në Itali.

1695666044_0c84aaa3801146a28bb1c840ccd32734584x350.jpg


Lajmi kryesor:

Si nëpër filma! Trafikanti shqiptar arratiset në mënyrë spektakolare nga burgu në Itali, ndihmohet nga jashtë me dron (Emri+Foto)


B.K/E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Dita e Pavarësisë/ Surpriza e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për udhëtarët në aeroportin ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’

Dita e Pavarësisë/ Surpriza e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për udhëtarët në aeroportin ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’