I gjetën armë, fishekë, thikë dhe shkop bejzbolli në banesë, vihet në pranga 23-vjeçari në Tiranë

TIRANË- Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 23-vjeçar pasi është kapur me armë zjarri dhe fishekë luftarak, të cilat i posedonte pa leje.

I arrestuari Mario Gurrica, po qarkullonte me automjetin e tij kur u ndalua nga policia, ndërsa i ushtruan kontroll fizik dhe në automjet. Në vijim të kontrollit, në banesën e tij, Policia gjeti një armë zjarri pistoletë, fishekë luftarak, një pistoletë zhurmuese, fishekë zhurmues, një thikë, një shkop bejzbolli, një kuti metalike me një sasi saçmash për armë sportive dhe një maskë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin me të cilin udhëtonte 23-vjeçri.

Metarialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • [email protected]: 14/01/2022 10:12

    Ka par shum filma ky djaloshi. Sillmani njeher ta sqaroj shefat e policis

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vizitën e presidentit turk Erdogan në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Fluks pacientësh në qendrën shëndetësore nr.6, mjeku për Report Tv: Rriten rastet me COVID tek fëmijët, mosha më e prekur 5 deri në 14 vjeç