I hyri në shtëpi i dehur dhe tentoi të përdhunonte gruan 80-vjeçare, arrestohet 61-vjeçari shqiptar në Greqi

Foto ilustruese

Momente tmerri ka përjetuar një 80-vjeçare në Athinë, pasi komshiu i saj 61-vjeçari me origjinë shqiptare i dehur hyri në shtëpinë e saj dhe tentoi ta përdhunonte.

Ai e shtyu me dhunë në krevat dhe filloi të kryente veprime të turpshme.

Teksa gruaja e moshuara nisi të bërtiste që dikush ta dëgjonte dhe t’i shpëtonte 61-vjeçarit, ai u largua menjëherë dhe u kyç në apartamentin e tij.

Sapo shqiptari u largua, 80-vjeçarja i telefonoi policisë e cila mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe arrestuan shqiptarin.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I dënuar për vrasjen e 4 oficerëve/ Dritan Dajti shoqërohet sërish me urgjencë drejt spitalit në masa të rrepta sigurie