I infektuar me COVID, humb betejën mësuesi në Fier

Mesuesi Gëzim Muskaj

Një lajm i trishtë vjen nga qyteti i Fierit mbrëmjen e sotme.

Ka ndërruar jetë Gëzim Muskaj, ish-mësuesi i Edukimit Fizi i cili ishte i infektuar me COVID. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije përmes një njoftimi publik shkolla “Petro Sota”, e cila ka vënë në pah dhe vlerat që mbante mësuesi.

“Sot ne humbëm një mik, shok,një ish- koleg, një ish- mësues të nderuar dhe të respektuar, ndërsa familja Muskaj të shtrenjtin e tyre;Gëzim Muskaj! Ai do t’i mungojë familjes së tij, do t’i mungojë kolegëve, sepse vlerat dhe emri i tij ,janë të pazëvendësueshëm dhe ne të gjithë do ta kujtojmë plot respekt! I paharruar qoftë kujtimi dhe emri i tij! U prehtë në paqe!”, thuhet në njoftim.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?×

Lajmi i fundit

John

Video kur shkrumbohet makina e biznesmenit italian në Pukë, brenda kishte produkte kozmetike dhe detergjentë! I shpëtojnë flakëve ora dhe telefoni