I infektuar me COVID, humb betejën mjeku Myftar Zemani

Mjeku Myftar Zemani

COVID shënon një tjetër humbje jete në rradhët e bluzave të bardha.

Sot ka ndërruar jetë mjeku Myftar Zemani i njohur si doktor Tarja. Lajmi është bërë i ditur nga të afërm dhe miq të tij në rrjete sociale.

Avokati Genc Gjokutaj e ka dhënë lajmin e trishtë në një postim në rrjete sociale.

"Sot është ndarë nga jeta për shkak te COVID, mjeku dhe humanisti Myftar Zemani ( doktor Tarja ). Kjo flamë e zeze jo vetem qe na e mori doktor Taren por nuk na lejon qe ti bëjmë edhe nderimet e fundit ashtu siç i takon! Të qoftë dheu i lehtë i dashuri Tare dhe shpirti yt qoftë në parajsë. Me dhimbje Ilir Balili, Haxho Balili (Gjokutaj ), Shaho Balili ( Nanaj ), Antoneta Balili (Saliu )", shkruan ai.

I lindur më 10 shkurt 1942 në Kuç të Vlorës, doktor Tarja pas mbarimit të fakultetit të mjekësisë, shërbeu në Bishan, Roskovec, Fier etj. Kudo ku ka punuar është dalluar për shpirtin human, i papërtuar, i lidhur me banorët edhe për hallet e shqetësimet e tyre, duke u bërë kështu një figurë popullore.


Lajmi kryesor:

13 viktima nga COVID dhe 782 raste të reja për 24 orë! 480 pacientë në spitale, humb betejën mjeku, 37-vjeçari në Elbasan e polici në Dibër! Pozitiv avokati i Shullazit


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?×

Lajmi i fundit

John

Majlinda Bregu ‘udhëton në kohë’ publikon foton e 26 viteve më parë si gazetare