I infektuar me COVID, ndërron jetë drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu

I infektuar me COVID, ndërron jetë drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu

Agron Hysenlliu

TIRANË - Ndërron jetë nga koronavirusi në moshën 62-vjeçare drejtori i Institutit të Ndërtimit Agron Hysenlliu.

Prej më shumë se një jave ai ishte i shtruar në spitalin "Shefqet Ndroqi" ku fatkqësisht nuk arriti të fitojë betejën me COVID-in.

Hysenlliu ishte inxhinieri i cili u mor me inspektimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Erion Veliaj ka shprehur ngushëllimet për familjarët. Ai shkruan se Hysenlliu nuk u kursye asnjë ditë duke ndihmuar këdo që humbi shtëpinë në tërmetin e 26 nëntorit.

"Agron Hysenlliu ishte një profesionist i shkëlqyer, që nuk u kursye asnjë ditë duke ndihmuar këdo që humbi shtëpinë në tërmetin e 26 nëntorit. Sot ai u nda nga jeta, duke lënë pas trishtimin e ikjes së një njeriu të rrallë e inxhinieri unik. Tirana e re që po ndërtohet rrënojash, do mbajë përjetë emrin e tij. Ngushëllime familjes e gjithë kolegëve që i deshi aq shumë" - shkruan Veliaj.

Profesor Hsyenlliu u diplomua në Universitetin Politeknik të Tiranës në Fakultetin e Inxhinierisë së Ndërtimit, si Inxhinier Ndërtimi.

Ai u specializua për Strukturat e holla dhe Sizmicitet si dhe zotëron Licencë për Projektim, Ndërtime Civile dhe Ekonomike, Punime Speciale Ndërtimi, Ndërtime Rrugore, Ndërtim Ura dhe Vepra Arti, Vepra të Veҫanta e  Punime Speciale.

Me një eksperiencë prej 35 vitesh në fushën e projektimit,  zbatimit , kolaudim supervizimit në fushën e ndërtimit ai i kushtoi jetën e tij inxhinierisë.

Ai ishte projektues i 40 veprave ndërtimore në Shqipëri, 4 në Kosovë e 4 në Maqedoni.


Lajmi kryesor:

COVID shënon tjetër rekord në Shqipëri/ 597 raste të reja dhe 11 viktima! Virusi i merr jetën nënkolonelit shqiptar dhe drejtorit të Institutit të Ndërtimit


E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tani: 15/11/2020 14:54

  Pis njeri...njeri i lig..

  Përgjigju
 • Liku: 15/11/2020 14:43

  Ngushellime familjes

  Përgjigju
 • Erik: 15/11/2020 11:39

  Ngushellime familjes. Nuk bie Covid tek plehrat qe vijne verdalle gjithe diten dhe i bejne karshillek virusit dhe policise, por merr njerezit me te mire.

  Përgjigju
 • Lleshi: 15/11/2020 10:56

  ZOTI VONON POR NUK HARRON JO,,,NJERIUN E KEQ E FUT NE GROPE,,,DOLI KY HYSENLLIU DHE THA SE TEATRI KA RREZIK SHEMBJEJE DHE RA TERMETI I NENDORIT DHE NUK U SHEMB,,,,SHKOI NE THUMANE DHE I THA BANOREVE TE PALLATEVE QE NUK KA RREZIK SHEMBJEJE ,,,,PAS DY MUAJSH AI PALLAT U SHEMB DHE VDIQEN ATY 20 VETA,,,SHPIRTI NE XHEHENEM TE SHKOFTE....U PASTRUA EDHE NJE BAJGE NGA TIRANA...

  Përgjigju
 • Lajm i keq: 15/11/2020 10:26

  Ngushellime familjes, eshte lajm qe ne cdo rrethane te trishton. Por nga ana tjeter te irriton pa mase, qe si referim ju mediat e tredhura perdorni mesazhin e atij qelbesires ne krye te bashkise. Mos dil me ne tv e media o skuth o lëtyre se ne cdo dalje tende acaron me keq njerezit. Ti e shpurra jote e perdoret te ndjerin ne punet tuaja te pista. Qelbesire

  Përgjigju
 • Teatri: 15/11/2020 10:13

  Gjynaf i shkreti nuk e oa teatrin e ri. Ti rrojne kalamanjte

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kosovë/ Kurti: Operacioni vijon, u konfiskuan qindra armë dhe municione! Po bashkëpunojmë me KFOR e EULEX

Kosovë/ Kurti: Operacioni vijon, u konfiskuan qindra armë dhe municione! Po bashkëpunojmë me KFOR e EULEX