I kemi ditur gjithë jetën gabim...ja sa herë në javë apo muaj duhet të lahen xhinset, kapuçat, xhupat deri te reçipetat

90% e rrobave që ne pastrojnë nuk janë të pista. Keni pyetur ndonjëherë se cilat rroba duhen larë më shpesh?

Besojmë që jo...prandaj ne jemi këtu, për t'ju ardhur juve në ndihmë. Më poshtë do të keni një listë të rrobave si dhe sa herë duhet t'i lajmë ato.

 

Streçet- Çdo dy-tre veshje; Xhinset- Sa më rrallë

 

Mini kanotiere sportive- Sa herë që i vesh; Reçipetat- Një herë në dy javë

 

Rrugica e tualetit- Një herë në javë; Peshqiri i kokës- Një herë në çdo javë

 

Kapelet- Një herë një në muaj e gjysmë; Kapuçat e dimrit- Një herë në dy muaj

 

Këllëfët e jastëkut- Një herë në 5 ditë; Çarçafët- Një herë në dy javë

 

Xhupat- Një herë në tre muaj; Palltot- Kurrë

 

Perden tyl- Një herë në çdo gjashtë muaj; Perden e trashë- Një herë në vit

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kalo: Desinfektimi real e jo ai 'filmiko-propogandistik' është domozdoshmëri në sfidën kundër COVID