Sekrete bukurie që pak vajza i thonë me zë të lartë...Trajtimi me peshqir që duhet të bëni gjatë verës

Erdhi vera dhe kujdesi për fytyrën tuaj duhet të jetë maksimal. Nuk ka nevojë që të shkoni në qendra bukurie ku trajtimet kushtojnë.

Ju nevojitet një peshqir. E dini se çfarë duhet të bëni? Merrni një peshqir, lageni me ujë të nxehtë, mbajeni për 15 minuta në fytyre, masazhojeni pak (siç është e ilustruar në foto) dhe më pas hiqeni.

Si duhet të bëni masazhin

Aplikoni një hidratant dhe fytyra do ju shkëlqejë.

Përse shërben? Rrit qarkullimin e gjakut, hap poret dhe ndihmon fytyrën të marrë frymë lirisht.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot 124 raste të reja me COVID- 19 dhe 4 humbje jete (VIDEO)