EMRI/ I kërkuar nga Italia për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 39-vjeçari në Shkodër

EMRI/ I kërkuar nga Italia për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 39-vjeçari në Shkodër

Një 39-vjeçar i kërkuar nga Italia është arrestuar nga Policia e Shkodrës me qëllim ekstradimin.

Në pranga ka rënë Klodian Ndogaj (Jakini). 39-vjeçari ishte me masë sigurie “arrest në shtëpi”, në pritje të përfundimit të procedurave për ekstradimin e tij.

Gjykata e Shkodrës ndryshoi masën e sigurisë nga arrest shtëpie në arrest në burg dhe kur policia shkoi për ta arrestuar, nuk e gjeti në banesë.

Klodian Ndogaj u kap dhe u ndalua nga në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Këtë shtetas Gjykata e Astit, Itali, me vendim e datës 23.10.2019, e ka dënuar me 13 vjet e 5 muaj burgim, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Ecni përpara dhe përqendrohuni tek e tashmja...çfarë thonë yjet për ju sot

Ecni përpara dhe përqendrohuni tek e tashmja...çfarë thonë yjet për ju sot