I maskuar si punonjës pastrimi, del video-ja sesi vrasësi i ruante shtëpinë 'mbretit shqiptar' të kokainës në Londër, u ekzekutua në sy të gruas dhe djalit

Mediat britanike kanë publikuar një video të një personi i cili dyshohet se është vrasësi i shqiptarit Flamur Beqiri. Në video ky person shfaqet i maskuar si një punonjës pastrimi, ndërsa mësohet se për disa ditë me radhë ka vëzhguar nga jashtë shtëpinë e shqiptarit në Londër, deri në momentin e vrasjes.

Prania e tij iu ka bërë përshtypje një prej banorëve të lagjes teksa ai hiqej sikur mblidhte mbeturinat dhe e i ka kërkuar të largohej nga aty.

“Më falni, për kë punoni?” dhe më pas largohet duke i thënë: “Ikni që këtu ju lutem”.

Një ditë tjetër, duke ruajtur shtëpinë përsëri ai shfaqet në video i veshur me një xhup e syze të zeza. Këto pamje i kanë kaluar trupës gjykuese.

36-vjeçari shqiptar nga Kosova u ekzekutua me 10 plumba në sy të bashkëshortes dhe djalit përpara shtëpisë së tij në Londër më 24 dhjetor të 2019. Për vrasjen e tij janë arrestuar 4 persona të akuzuar për vrasjen, ndërsa personi që ruante videon dyshohet se është bashkëpunëtori i tyre. Beqiri ishte vendosur në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2016 dhe u qëllua në oborrin e shtëpisë.

Ai u vra teksa po kthehej në shtëpi me gruan e tij dhe fëmijën, kur u qëllua në oborrin e shtëpisë në prezencë të tyre. I njohur me emrin Alex, Flamur Beqiri kishte gjithashtu nënshtetësi suedeze dhe ishte vëllai i modeles me origjinë nga Kosova Misse Beqiri.

Vrasja e tij dyshohet se ka ndodhur për shkak të prishjes së pazareve të drogës. Sipas policisë Beqiri ishte pjesë e kontrabandës së drogës, e cila financonte dhe stilin e jetës ekstravagante të tij, madje ai kishte edhe njw shtwpi me vlerw 1.7 milionw £. Beqiri, dyshohej se ishte përfshirë shumë në trafikun e sasive të mëdha të kokainës dhe kanabisit përmes Marokut dhe Spanjës në Suedi.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Policia rrethon zonën e ‘5 majit’ në Tiranë, IKMT pritet të shembë disa banesa në kuadër të rindërtimit! Shoqërohen disa banorë (VIDEO)