I mori paratë dhe i premtoi punësim në Gjermani, arrestohet për mashtrim 29-vjeçarja në Tiranë

Foto ilustruese

Një 29-vjeçare ka rënë në prangat e policisë, pasi nëpërmjet mashtrimit i ka marrë para një qytetari me pretendimin për ta punësuar në Gjermani.

Sipas informacioneve të policisë, bëhet fjalë për 29-vjeçaren me iniciale V. G.

"Më datë 04.05.2021 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasen V. G., 29 vjeçe, sepse nëpërmjet mashtrimit i ka marrë një shumë parash shtetasit A. K., me pretendimin për ta punësuar në Gjermani", thotë policia. 

Nuk dihet se sa është sasia e parave të marra nga 29-vjeçarja, ndërsa materialet i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Qëlluan me 20 plumba, zbardhen emrat e 3 autorëve! 2 prej tyre vëllezër