I nxorri në ankand për bamirësi, këpucët e Pogba shiten për shifër marramendëse (Video)

Poul Pogba ka bërë një tjetër gjest bamirësie. Mesfushori i Manchester United nxorri së fundmi në ankand fanellën që mbante veshur teksa fitoi finalen e Botërorit me Francën kundër Kroacisë. Ajo kapi një vlerë mjaft të konsiderueshme, 30 mijë euro, para të cilat shkuan për nxënësit e shkollave të mesme që jetojnë në zona problematike.

Pogba ka bërë të njëjtin gjest edhe vite më parë, teksa pas Europianit në Francë nxorrri në ankand bluzen e ‘gjelave’ që lishte mbajtur veshur në çerekfinalen me Islnadën. Në atë kohë fanella e mesfushorit kapi shifrën e 4 mijë eurove në ankand. Një shifër 4 herë më e madhe se ajo që ishte parashikuar.

Pogba ka dhuruar edhe të tjerë material të përdorura prej tij gjatë karrierës, por jot ë gjitha u shitën. Këtu përfshihet edhe bluza e Juventusit që mesfushori kishte mbajtur veshur në ndeshjen që bardhezinjtë fituan në fazën e grupeve kundër Manchester City-t në 2015.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë