I përjashtuar nga LSI-ja, Lefter Koka kritikon opozitën: Paragjykon gjithçka! Po i bën presion konstant qeverisë

Deputeti Lefter Koka, i përjashtuar nga LSI-ja pasi nuk prangoi që të digjte mandatin në shkurt të këtij viti, kur opozita doli në rrugë, ka kritikuar në seancën e sotme plenare sjelljen e PD-së dhe LSI-së.

"Në fakt doja të ndaja thjeshtë dhe vetëm një shqetësim, ky sot është një fenomen global, migracioni, emigracioni drejt vendeve më të zhvilluara, përqendrimi i kapitalit në pak njerëz dhe kalimi i aseteve shtetërore te privatI.

Në shumë vende të Europës bashkëpunimi pozitë-opozitës është i vijueshëm për të vendosur disa ekuilibra të vështirë, tek ne ndodh ndryshe. Kemi parë opozitën jashtë parlamentit, ku shpesh kërkon të paragjykojë gjithcka, të mbajë në presion konstant qeverinë, nuk besoj se i shërben pikave që diskutuam. Largon vëmendjen te ky realitet i pranishëm edhe në Shqipëri.

Kemi parë Babalen apo denoncimet për zgjedhjet e 2017, po ju garantoj një gjë, që e ka shumë të pamundur ai punonjësi i policisë, që t'i heqë PD-së 200 mijë vota. Sjellja e liderave të PD-së në qershor përcolli një perceptim te elektorati i djathtë......" tha ai.

Fjala e tij nuk u dëgjua e plotë deri në fund, pasi kryetari i Kuvendit, ashtu sikur veproi thuajse më të gjithë deputetët i ndërpreu fjalën, pasi kaloi kohën e përcaktuar.


Lajmi kryesor:

Kuvendi flet për hallet e popullit! Hajdari-Gjoni: Rama-Basha flirt, por ne do fundosim pazarin e 2008 (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

U ekzekutua nga policia serbe, reagon gruaja Faton Hajrizit: Oh bre dashni, ku na i le ëndrrat, si ike kaq shpejt

U ekzekutua nga policia serbe, reagon gruaja Faton Hajrizit: Oh bre dashni, ku na i le ëndrrat, si ike kaq shpejt