I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Morinë 32-vjeçari nga Maqedonia e Veriut

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Morinë 32-vjeçari nga Maqedonia e Veriut

Foto ilustruese

Një shtetas nga Maqedonia e Veriut është vënë në pranga, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale "Vjedhje me dhunë”.

Policia njofton se është ndalur 32-vjeçari me iniciale M.A. banues në Maqedoninë e Veriut.

Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me Interpol Tiranën, me qëllim ekstradimi drejt Maqedonisë.

'Gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem, ky shtetas ka rezultuar person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Maqedonia e Veriut, pasi zyra e Prokurorisë Kichevo, Maqedoni e Veriut, ka lëshuar ndaj tij urdhër-arrestin ndërkombëtar, për veprën penale "Vjedhje me dhunë".'- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë