I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Morinë 33-vjeçari, do të ekstradohet në Mal të Zi

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Morinë 33-vjeçari, do të ekstradohet në Mal të Zi

Foto ilustruese

KUKËS- 33-vjeçari Aleksandar Vukicevic, banues në Podgoricë është arrestuar në pikën kufitare të Morinës pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Aleksandar Vukicevic është arrestua me qëllim ekstradimi drejt Mali të Zi.

Në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Morinë, shërbimet e Policisë Kufitare, si rezultat i kontrolleve me përzgjedhje dhe shkëmbimit të informacionit me Interpol Tiranën, kanë ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim ndërkombëtar:

Në bazë të të dhënave në sistem, 33-vjeçari ishte në kërkim ndërkombëtar nga NCB Podgorica, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Podgoricë e ka dënuar me 1 vit e 4 muaj burgim, për veprën penale "Shkelje e ligjit të narkotikëve",  parashikuar nga legjislacioni penal i Malit të Zi. 

Interpol Tirana, në bashkëpunim me autoritetet malazeze, vijon procedurat për esktradimin e këtij personi.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

8 arsye pse martesat e dëshpëruara ia dalin të mbijetojnë

8 arsye pse martesat e dëshpëruara ia dalin të mbijetojnë