I dënuar nga gjykata e Milanos si pjesë e një grupi kriminal për trafik droge, ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë 51-vjeçari (EMRI+FOTO)

I dënuar nga gjykata e Milanos si pjesë e një grupi kriminal për trafik droge, ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë 51-vjeçari (EMRI+FOTO)

Gentian Deda

ITALI- Gentian Deda është ekstraduar nga Shqipëria drejt Italisë pasi u kap më 11 shkurt të këtij viti në Durrës si pjesë e një grupi kriminal.

51-vjeçari u arrestua nga policia e Durrësit me qëllim ekstradimi drejt Italisë nga ku u dënua në mungesë nga gjykata e Milanos me 11 vite e 8 muaj e 15 ditë burg për trafik droge.

Në zbatim të marrëveshjes së ekstradimit mes dy vendeve, Gentian Deda u ekstradua drejt Italisë, për kryerjen e dënimit asokohe. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vula (vallja) dhe humbja, njëlloj janë

Vula (vallja) dhe humbja, njëlloj janë