I shpallur në kërkim në Greqi dhe i dënuar për armëmbajtje pa leje, kapet në Kakavijë 50-vjeçari shqiptar

I shpallur në kërkim në Greqi dhe i dënuar për armëmbajtje pa leje, kapet në Kakavijë 50-vjeçari shqiptar

Kakavijë

Në pikën kufitare të Kakavijës është kapur nga pala greke një shqiptar që ishte shpallur në kërkim për grabitje në Kretë të Greqisë, ku edhe ishte dënuar me burg për armëmbajtje pa leje.

A.K., 50 vjeç nga Tepelena, u ndalua mëngjesin se sotëm nga sektori i verifikimit të pasaportave, në bashkëpunim me policinë e Janinës.

Ai po tentonte të futej në Greqi, kur nga verifikimi në sistem rezultoi me urdhër arresti nga Prokurori i Hanias për “grabitje” dhe i dënuar nga Gjykata e Kretës me 1 vit e 3 muaj burg dhe 1000 euro gjobë për “armëmbajtje pa leje”.

 

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!