I shpallur në kërkim për trafik droge para dy vitesh, vihet në pranga 47-vjeçari në Dibër

DIBËR- Behar Osmani është vënë në prangat e policisë 2 vite më vonë pasi ishte shpallur në kërkim nga policia e Fierit. Ky person ishte shpallur në kërkim gjatë një kontrolli të ushtruar në vitin 2020 nga shërbimet e Policisë të Drejtorisë  Fier, në një ambient në përdorim të tij, i është gjetur një sasi lëndë narkotike canabis sativa.

Gjykata e Shkallës së Parë Fier,  ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike". 

Në kuadër të këtij operacioni, në njësinë administrative Gjoricë, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i 47 vjeçarit me Behar Osmani, banues në  njësinë administrative Gjoricë, Bulqizë .

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Çela raporton për vitin 2023 në KLP: Vit sfidues prej hartës së re gjyqësore! Kemi 198 prokurorë në total, mungojnë 123 prokurorë

Çela raporton për vitin 2023 në KLP: Vit sfidues prej hartës së re gjyqësore! Kemi 198 prokurorë në total, mungojnë 123 prokurorë