I vdiq vëllai në aksident/ Mesazhi prekës i Gjylametit: Me thërrmove zemrën në 1000 pjesë o Tonçe! Zot a s'more mjaftueshëm nga unë

TIRANË- Humbja e madhe e vëllait të saj, Elton Maçolli, ia ka bërë të pamundur që të shkruajë më shumë rreshta për njeriun e saj të shtrenjtë, e megjithatë një mesazh të ndjerë nuk ia ka kursyer, edhe pse ai nuk mund ta shohë. Në mesazhin e saj të parë dhe të fundit, deputetja e PS-së Blerina Gjylameti i jep lamtumirën e fundit vëllait, edhe pse e "zemëruar" me Zotin sepse brenda një harku kohor shumë të shkurtër i ka marrë nga kjo botë dy persona shumë të rëndësishëm, në fillim motrën e cila vuante nga një sëmundje e rëndë dhe më pas vëllanë në një aksident rrugor.

"Me thërmove zemrën në 1000 pjesë o Tonçe. Thonë që zoti zgjedh më të mirët , por a nuk kishte marrë mjaftueshëm tek unë", shkruan ajo.

Postimi i plotë i Blerina Gjylametit

Ai humbi jetën në një aksident pasditen e djeshme në tunelin e aksit Tiranë-Elbasan, pasi makina me të cilën udhëtonte u përfshi nga flakët pas përplasjes me një kamion. Shkak për aksidentin është bërë një parakalim i gabuar i makinës tip 'Seat' ku udhëtonte vëllai i deputetes dhe për pasojë Macolli është përplasur me kamionin. Makina e Elton Macollit ishte e modifikuar nga benzinë në impiant gazi, e për pasojë ka shpërthyer në flakë, pa asnjë mundësi shpëtimi.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?

Komento

Komente

 • Ujku plak: 20/10/2019 20:42

  Ngushellimet e sinqeta nga un per vellan tend. Dhe Zoti e meshirofte. Nje keshille nga dikush qe e ke takuar ca here e po te shkruan. Zoti xh sh. Mer ke do e le ke do . Ai jep vdekje dhe ai jep jete. Ti se ndalon dot e ben gabim qe i drejtohesh Zotit a su mjaftove me fatkeqesite qe te ka sjel. Ai do te tashmen e te ardhmen ti sdi asgje. Pse so drejtohesh njehere vetes : mos vall me ate qe mendon se jebnga rendesia e bere vellan ten te eci me shum se cduheh me makine se ka motren qe me nje telefonat ja heq gjoben ? 5 km kalojme kilometrazhin e na hiqet patenta ne qe te votuam. Mjer per secilin ofendon e perqesh e qe ka mbledhur pasuri e qe mendon se pasuria do ta bej te pavdekshem. Mendo per hutamen vajze, se atje do e kesh banesen..... sa vend i veshtire eshte ai .

  Përgjigju
 • YYY: 20/10/2019 18:36

  Dori, per fatkeqesi te tilla populli ka nje shprehje: "Mos i ndodhte hasmit". Zoti te meshirofte o njeri!

  Përgjigju
 • edi: 20/10/2019 18:25

  Me respekt per te gjithe ato njerez qe hikin si era me shiun kur sic thone Zoti ,do te shpetoje njerezimit Im ate pyeste mbasi kaloi 85 vitet se eshte e vertete egzistenca e Zotit , dhe pergjigje pyetjes i dha nje dite kur tha Jam me shume se 85 vite ,por nese e shoh Zotin do bie ne gjunje ,do i kerkoj falje dhe do vdes ne vend se paskam qene gjithe jeten gabim dhe do e mallkoj vehten ,Per cudi jetoji 89 vite dhe zoti kurre sia plotesoje deshiren Vdiq me qetesi dhe si te gjithe njerezit mbylli syte dhe pak buzeqeshje per nje jete me dinjitoze dhe Vellazerore ,Per ju Zonje e nderuar dhe ajo fatkeqesi qe ndolli ne familje ,me Vellain ,Ngushellime dhe shprehim keqardhje per ate Djale te Ri me nje jete te shumte perpara ,Keqardhje per Femite nese ishte i martuar dhe gruan Amen

  Përgjigju
 • Kafsha: 20/10/2019 17:51

  dori kafsh me fytyr njeriu shiko se çfar monstrash ka shoqëria Shqiptare. Njerëz më të zi se qymyri. E provovsh ti mbi vdte o monstër.

  Përgjigju
  • peoples: 20/10/2019 18:39

   Iku nje njeri o kafshe....Edhe me vdekjen tregon se cmonster je...Ngushellime Gjylametit

 • dori: 20/10/2019 17:12

  Ska gje se ti jep Rama dhe Kosta me doren tjeter ty

  Përgjigju
  • Koli: 20/10/2019 17:43

   O legen, iku cuni pa bo 40. Ishallah ke nojnjoni ne shpi tate. Bushter×

Lajmi i fundit

John

‘A do votoni PD?'! Fushata derë më derë e Bashës për të matur votën e qytetarëve, Report Tv zbardh pyetësorin