Igli Tare në bisedime me dy klube të Premier League

Igli Tare në bisedime me dy klube të Premier League

Igli Tare

Igli Tare, ish-drejtori sportiv i Lazios është prej muajsh i papunë dhe po sheh mundësitë për një klub të ri. Tanimë e ardhmja e tij lidhet me top-klubet evropiane. Së fundmi "Panorama Sport" e lidh shqiptarin me një kalim te Chelsea apo Tottenham.

Shtypi i shkruar shkon më tej kur thotë se Tare është duke folur me pronarët e të dyja klubeve. Kujtojmë se Tare dhe pronari i Chelseas, Toddy Bohey kanë një miqësi të ngushtë, aq sa verën e kaluar manjati amerikan ishte në jug të Shqipërisë për pushime, i shoqëruar nga Tare.

Ishte fundi i sezonit të kaluar kur Tare u largua nga Lazio pas 15 vitesh në rolin e drejtorit sportiv dhe drejtuesi shqiptar po sheh një klub me ambicie.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015