IKMT aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gjirin e Hartës në Ksamil (VIDEO)

IKMT ka filluar një aksion për prishjen e njësive të shërbimet në zonën nga Gjiri i Hartës deri në hyrje të Ksamilit.

Aksioni mbështetet nga forca të shumta të Policisë së Shtetit.

Bëhej fjalë për rreth 10 njësi shërbimet beach bar, të cilat ishin ndërtuar kryesisht përgjatë muajve të pandemisë.

Deri tani nuk ka patur reagim kundërshtues nga asnjë prej pronarëve të këtyre subjekteve.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • jani: 06/03/2023 01:54

    nga divjaka e deri ne ksamil POR EDHE NE VERI,, IKMT NUK DUHET TE LEJOJE ASNJE LOKAL,SHTEPI,,APO HOTEL NE DISTANCE 100 M NGA DETI,,,ASNJE NDERTESE NE KETE HAPESIRE,,,,SEPSE DUHET TE RUHET AUTINCITETI DHE ORIGJINALITETI I ZONES.....DHE NDERTESAT QE MUND TE BEHEN PAS 100 M LARG NGA DETI,,,TE BEHEN ME LEJE-PROJEKT TE MIRATUAR NGA QEVERIA ,,,JO NGA BASHKIA,,,,SE KANE QENE KETO BASHKI TE MBUSHUR ME IDIOTE QE E BETONUAN BREGUN ME ZHGARRAVINA.....KEMI BREGDET TE MREKULLUESHEM QE KA QENE QEVERISUR NGA IDIOTE E HAJVANE....SOT NE DUHEJ TE KISHIM 50 MILION TURISTE,,,JO 7 MILIONE SA KEMI...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Kombëtarja/ Epilogu i një Europiani! Kush luajti më shumë dhe cili më pak, ja lojtarët me asnjë minutë në Euro 2024 te Shqipëria

Kombëtarja/ Epilogu i një Europiani! Kush luajti më shumë dhe cili më pak, ja lojtarët me asnjë minutë në Euro 2024 te Shqipëria