IKMT do të shembë me shpërthim objektin 6 katësh, ndodhet në gjurmën ku do të ndërtohet loti 3 i Unazës së Tiranës

Objekti 6-katësh që do të shembet

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar se do të shembë me shpërthim të kontrolluar ditën e enjte në orën 11.00 një objekt 6 katësh.

Sipas IKMT, objekti është ndërtuar në gjurmën ku do të ndërtohet loti 3 i Unazës së Tiranës.

"Me vendim dhe për interes publik objekti është shpronesuar. Për realizimin e shpërthimit, në trupin e objektit do te hapen 200 furnela (vrima) dhe do tē përdoren 3 kilogramë lëndë plasëse c4", thuhet në njoftim.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento

Komente

  • deti adriatik: 17/06/2020 00:45

    BRAVO IKMT,,,QE PO NA E PASTRON PLAZHET DHE SHQIPERINE NGA MARREZIA E MALOKVE DHE E KATUNDAREVE...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vuçiç: Perëndimi të mos mbështesë veprimet e dhunshme të autoriteteve të Kosovës