IKMT ka nisur shembjen e një objekti në Dhërmi, pronarja: E paligjshme, është në proces legalizimi

DHËRMI- IKMT ka nisur këtë të mërkurë shembjen e një objekti lokal në Dhërmi.

Sipas pronares, Valbona Sakaj kjo ndërhyrje ka nisur sot ndërkohë që në objekt nuk gjendet asnjë prej familjarëve. Këta të fundit sot nuk janë gjendur në Dhërmi, ndërsa janë njoftuar nga fqinjët për ndërhyrjen.

Shembja është e paligjshme-thotë pronarja.

Objekti është në proces legalizimi dhe nuk kanë asnjë njoftim për shembjen.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 01/06/2023 02:09

    Pse thua tani qe shembja eshte e paligjshme?! Kur e ndertove pa leje,pyete gje per ligje? Ju ndertoni pa leje dhe perpiqeni pastaj te legjitimoni shkeljen dhe ju vjen inat kur shteti vjen ne binare e jua shemb.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)