Fëmijë, gra dhe burra ‘kokë më kokë’ me policinë, momente tensioni shoqërojnë shembjen e banesave në ‘5 maji’ (FOTO)

Fëmijë, gra dhe burra ‘kokë më kokë’ me policinë, momente tensioni shoqërojnë shembjen e banesave në ‘5 maji’ (FOTO)

IKMT ka nisur mëngjesin e sotëm aksionin për shembjen e banesave në lagjen “5 Maji”, në Tiranë.

Aksioni është shoqëruar me tensione dhe përplasje mes banorëve dhe policisë. Banorët po protestjnë kundër aksionit të IKMT, pasi sipas tyre, nuk ju është ofruar dëmshpërblim për banesat e tyre.

 


Lajmi kryesor:

Shemben 12 shtëpi tek ‘5 Maji’/ Banorët përplasen me policinë, hedhin shashka dhe qëllojnë me gurë në drejtim të efektivëve! Policia hedh gazlotsjellës dhe shoqëron 3 banorë (VIDEO)


Ora 08:33
Nis shembja e 12 shtëpive tek ‘5 Maji’/ Banorët përplasen me policinë, hedhin shashka dhe qëllojnë me gurë
r.k./J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët