VIDEO/ IKMT tjetër aksion në bregdetin e Golemit, prish pishinën e Hotel ‘Kastrati Empire’

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot prishjen e një tjetër pishine në brezin bregdetar të Golemit. Pishina dhe të tjera ndërtime shoqëruese pranë detit dhe brenda tij, i përkasin Hotel Kastrati Empire. 

Vetëm pak ditë më parë, IKMT prishi pishinën e Hotel Prestigj, dhe më pas me shpërthim të kontrolluar edhe vetë objektin shumëkatësh.

Edhe në Himarë në IKMT shembi një objekt 4 kate mbi tokë me sipërfaqe 2160 m2 dhe 1 kat nëntoke me sipërfaqe 898.8m2, ndërtuar pa leje në Dhërmi.

Në një njoftim zyrtar të institucionit thuhet se “Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit  nuk do të bëjë asnjë tolerim për çdo ndërtim që shkel ligjin dhe cenon infrastrukturën bregdetare turistike që u përket të gjithë shqiptarëve”.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • jari: 15/12/2022 16:05

  ATY DUHET PRISHUR CDO GJE,,,,ME PISHINA E ME HOTELE,,E ME PALLATE,,,SE I KANE BERE SI SYTE E VET....I.K.M.T DUHET TE JETE NE PUNE ATY 24 ORE.....R.K.TI KENE ATA BASHKIAK QE KANE DHENE LEJE ATY......

  Përgjigju
 • Kuriozi: 15/12/2022 14:41

  Tamam be kohe per restaurimin e pishines, kursejme leket e prishjes+ dokumentacionin. Dhe e ndertojme me LEJE me te madhe me te bukur. Ypp xhixhi ????

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ La makinën ndezur për t’u ndalur në marketin e Vlorës, fieraku i vjedh makinën dhe largohet me shpejtësi

VIDEO/ La makinën ndezur për t’u ndalur në marketin e Vlorës, fieraku i vjedh makinën dhe largohet me shpejtësi