Ilegalisht nga Kukësi për në Kosovë/ Shoqërohen 26 irakianë, dyshohet se u 'arratisën' nga qendra e azilit në Tiranë

KUKËS- 26 irakianë janë shoqëruar në komisariatin e Kukësit pasi u kapën nga policia e qytetit verior teksa tentonin të kalonin kufirin Shqipëri-Kosovë ilegalisht.

Konkretisht në komisariat janë shoqëruar 13 burra dhe 5 gra, ndërsa pjesa tjetër ishin fëmijë të moshës 4-13 vjeç. Ndërkohë policia po heton për zbardhjen e plotë të rrugës që ata kanë ndjekur dhe po interviston të shoqëruarit.

Sipas policisë së Kukësit 26 irakianët dyshohet se kanë ikur nga qendra e azilit të Tiranës.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E gjithë Delvina në zi për vdekjen e të miturit, Rama anulon vizitën