Ilham Aliyev rizgjidhet president i Azerbajxhanit, Rama: Urime mik! Mezi pres të ndihmoj në hapjen e ambasadës së re shqiptare në Baku

Ilham Aliyev rizgjidhet president i Azerbajxhanit, Rama: Urime mik! Mezi pres të ndihmoj në hapjen e ambasadës së re shqiptare në Baku

Kryeministri Edi Rama ka uruar përmes një mesazhi të publikuar në rrjete sociale presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev për rizgjedhjen e tij. Ndërsa e quan një lider të padiskutueshëm të Azerbajxhanit mik, Rama thekson se shumë shpejt do të hapet ambasada shqiptare në Baku.

"Urime të përzemërta mikut tim të dashur @presidentaz për rikonfirmimin e tij si lider i padiskutueshëm i Azerbajxhanit mik, një vend i mrekullueshëm me njerëz punëtorë, të cilët, nën udhëheqjen e tij, po bëjnë hapa të mëdhenj përpara! Mezi pres të ndihmoj në hapjen e Ambasadës së re Shqiptare në Baku shumë shpejt", shkruan Rama. 

Ilham Aliyev u rizgjodh president i Azerbajxhanit të mërkurën me mbi 92% të votave, sipas rezultateve paraprake.  Aliyev është rizgjedhur disa herë që kur mori presidencën nga babai i tij.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ore derdimenë...: 08/02/2024 18:47

  E çuditshme pse ti me origjinë të krishtere dhe i natyralizuar katolik, na paske lloj, lloj turqish, miq e shokë?!! Po sidoqoftë, merret me mënd kjo...

  Përgjigju
 • Emigrant: 08/02/2024 07:58

  Bravo Rama uroe mikun azer Po pyete pse po debon popullin armen nga nagorni karabaku

  Përgjigju
 • Iris: 08/02/2024 03:40

  Pikes i ke rene me cilesimin /lider i padiskutueshem/! Nuk po /diskutohet/ prej shume vitesh qeverimi i tij.Problem eshte qe dhe politikanet shqiptare historikisht ,me pak perjashtime, kane pak dobesi per /tenura te padiskutueshme/ qe zgjasin ne infinit!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Sulmet e opozitës ndaj SPAK, Xhafaj: Një pjesë e juaja bëjnë dhunuesin publik! Prokurorët i quani të kapur kur s'ju japin të drejtë

Sulmet e opozitës ndaj SPAK, Xhafaj: Një pjesë e juaja bëjnë dhunuesin publik! Prokurorët i quani të kapur kur s'ju japin të drejtë