Ilir Meta zbulon emrin e ri: LSI do të quhet Partia e Lirisë

 

LSI do të quhet Partia e Lirise. Miratohet edhe në Konventën Kombëtare. 

“Tani ka vetëm një rrugë, referendumi! Vetëm referendumi është garancia se Shqipëria do të jetë e shqiptarëve. Nuk ka forcë në botë që t’i blejë 3 milionë shqiptarë. Mos harroni Atdheun, fëmijët tuaj. Fëmijët tanë mund të gjejnë ccdo gjë jashtë, por Atdheu është vetëm këtu. Prandaj ju ftoj në partinë e lirisë, sovranitetit, partinë e referendumit. Partia e Lirisë dhe e të gjithë shqiptarëve. Rroftë Shqipëria e lirë dhe demokratike. Rroftë Kosova shtet i pavarur”, tha sot Meta.


Lajmi kryesor:

LSI bëhet 'Partia e Lirisë'! Meta në krye si nacionalist: Ia vlen të vdesësh për Shqipërinë, na rrezikohet sovraniteti dhe Kosova, do përballemi me tradhtarët


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Beogradi shpalli Ditë Zie për vrasjen e 3 terroristëve serbë në Kosovë, Rama: Sinjali më i keq që Serbia mund t'i japë rajonit e komunitetit euro-atlantik

Beogradi shpalli Ditë Zie për vrasjen e 3 terroristëve serbë në Kosovë, Rama: Sinjali më i keq që Serbia mund t'i japë rajonit e komunitetit euro-atlantik